pátek 18. května 2018

Elektrická doba

Tak si tu tak sedím na gauči, koukám do blba a přemýšlím, jak jsme v dnešní době závislí na elektřině. Proč přemýšlím nad takovou blbostí? Protože nám ji dnes vypli :)

čtvrtek 22. března 2018

Suchý šampon BATISTE - pro mě jednička

Co si pamatuju, mám mastné úplně všechno, pleť, vlasy, snad i nehty na nohách.
Vlasy se mi mastí tak, že od střední si je musím mýt každý den. Dříve jsem si je myla každé ráno, co jsem začala pracovat, přenechala jsem to večernímu mytí, protože ve čtyři ráno se mi tohle opravdu řešit nechtělo. Ale už druhý den večer jsou opět mastné. Nevydrží tedy ani 24 hodin.
Jako žena na mateřské s miminkem, které nespí a vyžaduje neustálou pozornost už úplně nemám čas každý den řešit sprchu, natož umytí vlasů. Proto jsem teď tak nadšená, že jsem objevila suchý šampon, který mi absolutně vyhovuje, ale hlavně DĚLÁ, TO CO MÁ :)

úterý 20. března 2018

Půlroční shrnutí

Tak a je to tu, 6 měsíců uteklo jako voda a naše miminko oslavilo půlkulaté narozeniny. Šest měsíců plných slz a nervů, ale i štěstí, smíchu a pýchy. Jsem pyšná jaké ta naša prcina dělá pokroky. Ikdyž před několika dny zjistil, že umí pištět a na to moc pyšná nejsem, protože to dělá od ranního probuzení do večerního usnutí a mám hlavu jak pátrací balon. Ale vezmeme to postupně :)

pondělí 12. března 2018

Zoufalé matky dělají zoufalé činy

V honbě za zlepšením kvality spánku svého syna ať už denního nebo nočního a tím zlepšení jeho nálady přes celý den jsem už vyzkoušela nespočet věcí a přípravků. Bohužel zatím nic nepomohlo, ale nevzdávám to, jednou buď něco zabere nebo si uvědomí, že spánek je zkrátka fajn, jen doufejme, že to bude dřív jak v pubertě. Let's be positive :)

středa 7. února 2018

Vysněná svatba

Nikdy jsem nebyla typická holka co se týče svatby. Neměla jsem už od mala do posledního detailu vysněné jak bude moje svatba vypadat. Jediné co jsem věděla bylo, že se nechci vdávat na radnici a že chci malou svatbu. To mi vydrželo dodnes.

středa 24. ledna 2018

Očkovat? Rozhodně ANO

Jestli očkovat nebo neočkovat jsem se vůbec nerozhodovala. Jediné o čem jsem se rozhodovalo bylo, jestli očkovat hexu a prevenar zaráz nebo postupně. Paní doktor byla pro naočkování obou vakcín zaráz, já se rozhodla pro postupné.

neděle 21. ledna 2018

Porod - ten nejkrásnější zážitek v životě ženy...jak pro koho

Ještě než jsem otěhotněla, věděla jsem, že porod nebude úplně procházka růžovou zahradou, ale tak nějak jsem předpokládala, že vím, do čeho jdu.
Názoru, že porod je ten nejkrásnější zážitek v životě ženy jsem se vždy smála. Ikdyž se mi tchýně při každém rozhovoru snažila tento názor vnutit. A opravdu neměla pravdu, alespoň co se týče mého porodu.

čtvrtek 18. ledna 2018

První tři měsíce dítě jenom spí a jí? Jasněěěě

Tak asi jako většina nastávajících matek jsem si přečetla pár knih o těhotenství a následné výchově novorozence. Všechny uváděly, že miminko první měsíce většinu dne prospí. To stejné jsem slyšela i od kamáradek co už s miminky zkušenost měly. "Hele, první tři měsíce jsou nuda, to jenom spí a jí. Já za tu dobu přečetla knížek, co jsem nepřečetla za x let."
A tak jsem si malovala krásnou budoucnost v podobě přečtení kníh co se mi tu nakupily a v podobě sledování seriálů a filmů. Vyloženě jsem se na takovou mateřskou těšila.

středa 17. ledna 2018

Klasický uvítací "článek"

Krásný den,
vítám Vás tu :) Jsem ráda, že jste sem zavítali a snad se ukážete častěji :)
Čeká nás spousta článků. O čem budou? V první řadě o mně a mém synovi, o našem sžívání, bojování se spánkem a dalších situacích spojených s dětmi. Občas se zde vyskytne i můj přítel (pozor - v tuto chvíli už budoucí manžel), protože s ním je to taky občas na palici, však to všichni co máte druhou polovičku znáte :)
Věřím na Zákon přitažlivosti a sílu Vesmíru, takže se tu zmíním i o tom.
Občas vyrazíme na nějaký výlet a taky na ryby, tudíž i na toto se můžete těšit :)
Další věci mě momentálně nenapadají, ale myslím, že si tu něco najdete. A když ne, děkuji za návštěvu a mějte se krásně :)